fehér kenyér

Cékla egy kicsit másként

Mivel én nem eszem húst ezért lesz majd ezen a blogon olyan  recept is ami vega.Bátran  kóstolják meg a húsevők is :)

A céklát apróra vágtam és puhára főztem .

Készítettem krumplipürét hagyományos módon ,és miután a cékla megfőtt botmixerrel összedolgoztam a krumplipürét a főt céklával.

Jégsalátával, dióval  és Chia magvakkal fogyasztottam 

Banán turmix

Nem tudom,ki ,hogy van vele  de mostanában  nálunk nagykedvenc lett a különböző turmix  italok fogyasztása.

Több évvel ezelőtt beruháztunk  egy jó turmixra,de nem

nagyon használtunk.Ma banánturmixra esett a választásunk.

A turmix megalkotásakor szabadon engedhetjük a fantáziánkat,és nyugodtan alkothatunk.

 

Banánturmix:1 érett banán,1 kiwi,2 gombócnyi vanília fagyi,1 dl tej,eperszirup,és juharszirup.

Dinsztelt karaj

A sültek közül az egyik favorit a sertéskarajból készült sült.

Vékonyra szelem a karajt és csak sózom,borsozom,majd zsiradékon hirtelen lesütöm,ezután kisebb hőfokon mindig kicsi vizet öntök alá és puhára dinsztelem.Az így készülta szafttal tálaláskora húst meglocsoljuk.Nálam burgonyapüré készül mellé(vajjal-tejfölel kihabosítva ).

Bon-bon golyók

Ma egy igazán finom desszerttel ismertetlek meg benneteket.

Rövidesen elképzelhető,hogy egy szép  díszcsomagolást is kitalálok neki,de egyenlőre még a tálcáról ripsz ropsz elfogy.

 

Hozzávalók:

1 nagyobb érett banán, 3odkg darált keksz,1 doboz karamell,1 tábla jóminűségű  csoki,tetszés  szerinti magvak.(vagy bármi amivel  díszíteni  szeretnénk.)

Ezeket alaposan összedolgozzuk,majd golyókat formálunk belőle.

15 percre betesszük a fagyasztóba.Ezidő alatt csokit olvasztunk,és a hideg golyókat a csokiba  mártjuk, majd  dekoráljuk.

Ugye milyen egyszerű?  Szerintem egy próbát mindenképpen megér!

 

Dr Kalmár Tönkölykenyér

Dr  Kalmár  Gergely tönkölybúzából készült  gyógyító kenyere

 

Dr Kalmár Gergelyt van  szerencsém személyesen is ismerni,sőt részese  lehettemegy egész  napos előadásának ahol együtt sütöttünk kenyeret és kóstoltunk finomságokat amik tönkölybúzából készültek.

és,hogy kicsoda Dr Kalmár Gergely?

Dr. Kalmár Gergely növénygenetikus több mint húsz éve foglalkozik a tönköly újraélesztésével. Az 1986-os csernobili atomreaktor-robbanás után a magyar gabonák hatását megvizsgálva egyedül az általa fenntartott tönkölybúza nem sugározott és genetikailag nem károsodott. A szegedi kutató akkor felismerte, hogy ez a tulajdonság óriási jelentőségű. Elhatározta, hogy a tönköly eredeti, ősi genetikai tulajdonságait megőrzi, és ennek a növénynek szenteli élete további jelentős részét. A nevéhez köthető tönkölykenyér pedig egészségi szempontból nagyon fontos anyagokat tartalmaz, például aminosavakat, összetett szénhidrátokat, vitaminokat, ásványi anyagot és növényi rostot. Ez a tönköly több mint 20 százalék fehérjét tartalmaz, melynek szerkezete az emberi fehérjéhez nagyon hasonló, génmanipuláció-mentes. Az aminosavak életünk fehérjéinek építőkövei, fontos energiaforrások és biológiailag fontos molekulák előanyagai, melyeket szervezetünk nem képes raktározni. Ha kiürülnek, komoly betegségeket idézhetnek elő. A tönkölybúzából készült kenyér ásványianyag-tartalma 15-20-szorosa, vitamintartalma 20-25-szöröse a búzából készült kenyérének. Nem tartalmaz nehézfémeket, és E-vitamin-tartalma még kisütés után is csúcsértékben található a tönkölybúzakenyérben. Emellett igen magas a teljes B csoportú vitaminok aránya is. Javítja a fizikai és a szellemi teljesítőképességet, csillapítja az éhségérzetet. Erősíti az immunrendszert, lassítja az öregedést, a test szöveteit rugalmassá teszi, javítja a sejtek stabilitását. A tudatos vásárló megvásárolja és fogyasztja a kommersz tönkölykenyeret, mert ismeretei szerint jó. Azonban csak a Dr. Kalmár tönkölykenyérre jellemzők ezek a gyógyhatások. A többi tönkölyt közönséges búza keresztezésével elbutították. Így becsapják az embereket azok, akik nem vagy félreinformálják a fogyasztókat.